• "Chrípkové prázdniny" pre I. stupeň ZŠ

• Oznamujeme rodičom a žiakom, že na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou, bude z dôvodu zvýšeného počtu žiakov s chrípkovým ochorením PRERUŠENÉ vyučovanie pre I. stupeň základnej školy (budova Bernolákova 92) od zajtra 29.11.2022 (utorok) do 5.12.2022 (pondelok). Nástup do školy je 6.12.2022 (utorok).

• Pasovanie prvákov

• Každoročne sa v našej škole uskutočňuje podujatie dôležité pre našich prvákov - "PASOVAČKA".

Pekným a hlavne milým slovom sa k nim prihovorila princezná, ktorá im pripomenula, aké dôležité je učiť sa čítať, písať, počítať ... Tiež si vypočuli krásnu rozprávočku o zvieratkách a po spoločnom sľube každý prvák získal certifikát žiaka - prváka.

Milí prváci, želáme Vám, aby ste sa v škole cítili dobre a aby ste okrem získaných vedomostí zažili aj "kopec" zábavy a radosti.

J. Marková, tr. uč.

• 23. november - Červená streda

• Na Červenú stredu si celý svet pripomína tých, ktorí pre svoju vieru trpia. Ľudia na všetkých kontinentoch sa spájajú v modlitbe a symbolom červenej farby, farby mučeníkov, poukazujú na nespravodlivosť, ktorá sa deje na veriacich na celom svete.

Po celom svete sa chrámy a budovy rozsvietia na červeno, no u nás v škole sa rozsvietili naše chodby. Tento deň sme na prenasledovaných kresťanov vo svete mysleli aj vo svojich modlitbách. Rovnako sme prosili aj za silnú vieru, aby sme aj my, ak to bude potrebné, dokázali za Krista položiť život a aby sme sa za svoju vieru nehanbili.

Všetkým, ktorí ste sa do tejto iniciatívy zapojili, veľmi pekne ďakujeme.

• Alžbetina ruža

• 16.11.2022 sa v Košiciach konal 17.ročník speváckej sútaže O Alžbetinu ružu. Naša CSŠ získala v kategórií Náboženská pieseň 2.miesto - Tomáš Vaverčák a v kategórii Duet 2.miesto - Kristína Noémi Jenčová, Tomáš Vaverčák. Súťažiacim ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Za pedagogické vedenie ďakujeme pani učiteľke Ing. Babejovej.

• Zábavné prekvapenie pre deti

• Dnes čakalo deti milé prekvapenie v podobe lega albumu a nálepiek, cez ktoré môžu objavovať tajomstvá aktívneho života a zdravého stravovania, stretnúť zábavné Minifigúrky LEGO. Môžu navštíviť mnohé krajiny, prejsť všetky kontinenty a spoznať fascinujúce zvieratá a dozvedieť sa zaujímavé fakty. Prajeme veľa kreativity a zábavy:)

Ďakujeme p. Slapčinskej a Coop Jednote za dodanie našej škole.

• Riaditeľské voľno

• Oznamujeme rodičom a žiakom, že dňa 18.11.2022 (piatok) udeľuje riaditeľ školy riaditeľské voľno pre žiakov základnej školy a gymnázia. Dôvodom je účasť našich pedagogických zamestnancov na celodiecéznom metodickom dni pedagogických zamestnancov základných  a stredných škôl Košickej arcidiecézy. V tento deň bude materská škola fungovať v štandardnej prevádzke.

• Informácia o voľných pracovných miestach

• Riaditeľ Cirkevnej spojenej školy, Školská 650, Vranov nad Topľou vyhlasuje výberové konanie na obsadenie pozície: pedagogický asistent, asistent učiteľa a ekonóm na plný pracovný pomer na dobu určitú s nástupom od 1.12.2022.

Viac informácii v nasledujúcich dokumentoch:

Asistent

Ekonóm

• Tvorivo v ŠKD

• V poobedňajších hodinách sa v našej škole okrem iného venujeme kreatívnym chvíľkam, pri ktorých si žiaci môžu popustiť uzdu fantázie na maximum. Inak tomu nebolo ani pri dnešnej výrobe svietnikov, pri ktorom poniektorí využili rôzne materiály priamo z prírody, iní zase farebné servítky a pod. Tak či onak, nakoniec nám z toho vznikli krásne veselé svietniky či lampášiky, ktorým naši šikovní žiaci nájdu to správne miesto. Poniektorí si nimi uctia aj prichádzajúce sviatky a potešia nimi tých, ktorí tu už medzi nami nie sú.

A nám vychovávateľkám neostáva nič iné, iba sa tešiť zo šikovných rúk našich detí a i naďalej tráviť popoludnia v ŠKD hravo a kreatívne.

Š. Urbanová, K. Tomášová, M. Dzurjaninová