• Ako sme varili chladničkovú polievku

• Úryvok v prváckej čítanke z príbehu s týmto názvom ma inšpiroval, aby sme si s prvákmi pripravili vlastnú polievočku na hodinách slovenského jazyka a literatúry a  prepojili to s čítaním a písaním daného receptu. Deti si s nadšením nasadili kuchárske čiapky a pustili sa do práce za pomoci triednej učiteľky. Každý sa snažil zapojiť pridávaním rôznych ingrediencií či prípravou a hádzaním knedlíčkov. Spoločnými silami sme navarili chutnú knedlíčkovú polievku a v závere hodiny si na nej pochutnali.

Takto si deti vyskúšali prácu v kuchyni a verím, že aj po tejto skúsenosti si budú viac vážiť mamkinu či ockovu starostlivosť o nich.

• Čarovný štetec a zázračná farbička

• Dnes, 24.5.2022, sa v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou uskutočnila výtvarná súťaž Čarovný štetec a zázračná farbička. Súťažilo sa v troch kategóriách. V prvej kategórii (3. a 4. ročník), s témou Lesná bytosť, nás reprezentovali Katka Josipčuková a Ester Ficková. V druhej kategórii (5. a 6. ročník), s témou Môj lesný dom, mesto, za našu školu súťažili Sára Sotáková a Janka Kentošová. V príjemnej atmosfére mali súťažiaci 2 hodiny na svoju prezentáciu témy. Použiť mohli ľubovoľnú výtvarnú techniku. Následne si porota všetky práce prezrela a rozhodla o troch najlepších prácach v každej kategórii. Aj keď nie všetci mohli vyhrať, porota vyzdvihla  a pochválila fantáziu a kreatívnosť všetkých žiakov a  každému venovala diplom za účasť v súťaži. Aj keď sa našim žiačkam nepodarilo získať žiadnu cenu, aj tak sa tešili z diplomu a z novej skúsenosti.

• Prváci opäť v akcii

• Dnes, rovnako ako pred týždňom, sa po prvýkrát zapojili aktívne do sv. omše aj naši žiaci z I.B. okrem spevu aj čítaním alelujového verša, prosieb a prinášaním obetných darov. Zvládli to veľmi dobre. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie spoločné sv. omše:)

• Svätá omša prvákov

• Po úspešnom zvládnutí abecedy sa dnes naši žiaci z I. A po prvýkrát zapojili aktívne do sv. omše okrem spevu aj čítaním alelujového verša, prosieb a prinášaním obetných darov. Zvládli to veľmi dobre. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie sv. omše:)