• Veľkonočný pozdrav otca arcibiskupa a otca biskupa

• Hviezdoslavov Kubín 2018 - školské kolo

• Dňa 22.3.2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Výsledky:

Kategória  5. – 6. ročník (príma)

Próza

1. miesto : Jakub Štefaňák (príma)

1. miesto: neudelené
            2. miesto: Gregor Halas (príma)

Kategória  7. – 9. ročník

Próza

1. miesto: Katarína Gazdová (kvarta)
            2. miesto: Kristína Krajňáková (sekunda)
            3. miesto: Laura Virbová (tercia), Matúš Jakubko (tercia)

Poézia

1. miesto: Klára Halasová (kvarta), Mária Hrubovská (tercia)
            2. miesto: Eugénia Ficková (kvarta)

Kategória SŠ

Poézia

1. miesto: Jakub Smolák (II.AG)

Víťazi jednotlivých kategórií postupujú na okresné kolo.

Blahoželáme!

• Biblická olympiáda

• Dnes sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo Biblickej olympiády žiakov základných a stredných škôl.

V kategórii ZŠ obsadilo naše družstvo 1. miesto (E. Ficková, K. Gazdová, M. Hoľková) a podobne si počínali aj ich starší spolužiaci, ktorí v kategórii SŠ obsadili 1. miesto (K. Hreňo, M. Vida, Š. Ocilka). Obidvom družstvám blahoželáme a veríme, že nás budú takto úspečne reprezentovať aj v arcidiecéznom kole.

• Blahoslavená Anka Kolesárová

• Svätý Otec František prijal v utorok na osobnej audiencii kardinála Angela Amata SDB, prefekta Kongregácie pre kauzy svätých, a schválil dekrét o mučeníctve Božej služobníčky Anny Kolesárovej narodenej vo Vysokej nad Uhom na Slovensku 14. júla 1928 a zavraždenej z nenávisti k viere 22. novembra 1944.

Mladé dievča, ktoré zomrelo, aby si zachovalo nevinnosť, sa postupne stalo symbolom odvahy a čistoty pre množtvo mladých ľudí nielen zo Slovenska. Na podnet svedectva mučeníckej smrti Anny Kolesárovej sa pri jej hrobe uskutočnili v roku 1999 prvé stretnutia mladých. Odvtedy sa tam konajú pravidelné púte.

Foto: wikipedia.org

• Lyžiarsky výcvikový kurz - Vysoké Tatry, Stará Lesná

• Žiaci základnej školy a 2. ročníka osemročného gymnázia absolvovali lyžiarsky výcvikový kurz vo Vysokých Tatrách.

• Prvý Lyžiarsky výcvikový kurz detí materskej školy

• 25 rokov biskupskej služby Mons. Bernarda Bobera, arcibiskupa - metropolitu

• Šaliansky Maťko

• 18. januára 2018 sa v Hornozemplínskej knižnici uskutočnilo okresné kolo súťaže  Šaliansky Maťko v recitovaní slovenských povestí. V kategórii 6. - 7. ročník našu školu reprezentovala Kristína Krajňáková zo sekundy, ktorá za svoj výkon dostala od publika Cenu diváka za najkrajšiu recitáciu. Srdečne blahoželáme!

• Euroscola 2018 - výsledky

• V piatok 15. decembra 2017 o 12:00 boli kanceláriou EP vyhlásené výsledky programu Euroscola pre rok 2018.

Slávnostného odovzdávania diplomov sa zúčastnili poslanci Európskeho parlamentu Monika Beňová, Vladimír Maňka, Ivan Štefanec a Jana Žitňanská.

Naša škola obsadila krásne 2. miesto. Tešíme sa a blahoželáme.

Zoznam víťazných škôl pre rok 2018:

1. Gymnázium Giraltovce
            2. Cirkevná spojená škola Vranov nad Topľou
            3. Obchodná akadémia Lučenec
            4. Gymnázium Dubnica nad Váhom
            5. Gymnázium Detva
            6. Stredná priemyselná škola Snina
            7. Cirkevná spojená škola Humenné
            8. Gymnázium Tvrdošín
            9. Hotelová akadémia Košice
          • ... A SLOVO BOLO U BOHA

• 8. 12. 2017 sa v Humennom uskutočnilo arcidiecézne kolo recitačnej súťaže v prednese kresťanskej poézie a prózy. Aj naši žiaci sa takýmto spôsobom poďakovali Bohu za všetky jeho dary. Katarína Gazdová (kvarta) sa v kategórii próza umiestnila na peknom 2. mieste. Klára Halasová (kvarta) získala v kategórii poézia krásne  1. miesto, takže postupuje na celoslovenské kolo. Obidvom recitátorkám srdečne blahoželáme!